Diagnostika

 

 
V súčasnej dobe sú automobily stále viac a viac vybavované elektronickými riadiacimi jednotkami, ktoré majú na starosti nielen riadenie motora, ale aj celý rad ďalších funkcií. Elektronika nielen rozšírila schopnosti a funkcie automobilov, ale umožňuje tiež lepšie určiť prípadnú závadu. Väčšina riadiacich jednotiek v automobile je preto dnes vybavená pamäťou porúch, do ktorej sa ukladajú informácie o zistených závadach a poruchách. Je tak možné pomerne ľahko vyhodnotiť aj poruchy, ktoré sa objavujú len sporadicky a inak by sa veľmi ťažko určovali.
Pomocou diagnostického konektoru vo vozidle je potom možné sa k jednotlivým riadiacim jednotkám v aute pripojiť pomocou špeciálneho diagnostického prístroja. S týmto vybavením je možné prečítať informácie o prípadných poruchách, prevádzať rôzne nastavenia alebo čítať niektoré hodnoty, údaje z jednotlivých čidiel a to i za chodu vozidla.
 
 
 
Keď vo Vašom aute bliká žltá kontrolka na prístrojovke, alebo rovnomerne svieti, znamená to, že nastala chyba v prevádzke vozidla. Neodkladajte návštevu servisu po rozsvietení kontrolky. Čím skôr sa na nás obrátite, tým vyššia je šanca vyriešiť Váš problém čo najpriaznivejšie a finančne najnenáročnejšie. .
V našom servise Vám spravíme diagnostiku vozidla pri akejkoľvek oprave a to buď prezretím celého motorového vozidla alebo pomocou diagnostikcého prístroja. Po prezretí vozidla Vám doporučíme, čo treba na Vašom vozidle vymeniť, čo je ako opotrebované...
 
Používame diagnostické zariadenie ktoré umožňuje rýchle naviazanie a spojenie s riadiacou jednotkou a prevedenia príslušného testu. Okrem možnosti čítania a vymazávania pamäti porúch, umožňuje sledovať hodnoty v reálnom čase, prevádzať test akčných členov, možnosť mazania servisných intervalov, pre-programovania riadiacej jednotky, aktivácia/deaktivácia airbagukódovanie kľúča imobilizéru atď.