Ponuka dielov

Ponuka vozidiel

+421 915 851 698

+421 917 581 331

AUTO - IMP s.r.o.
Zvolenská cesta 43
974 05 Banská Bystrica
IČO: 44 398 298
DIČ: SK2022680143

   

Diagnostika

V súčasnej dobe sú automobily stále viac vybavované elektronickými riadiacimi jednotkami, ktoré majú na starosti nielen riadenie motora, ale aj celý rad ďalších funkcií. Elektronika nielen rozšírila schopnosti a funkcie automobilov, ale umožňuje tiež lepšie určiť prípadnú závadu. Väčšina riadiacich jednotiek v automobile je preto dnes vybavená pamäťou porúch, do ktorej sa ukladajú informácie o zistených závadach a poruchách. Je tak možné pomerne ľahko vyhodnotiť aj poruchy, ktoré sa objavujú len sporadicky a inak by sa veľmi ťažko určovali.

 

 

Diagnose

 

Pomocou diagnostického konektoru vo vozidle je následne možné sa k jednotlivým riadiacim jednotkám v aute pripojiť pomocou špeciálneho diagnostického prístroja. Toto vybavenie umožňuje prečítať informácie o prípadných poruchách, prevádzať rôzne nastavenia alebo čítať niektoré hodnoty, údaje z jednotlivých čidiel, a to i za chodu vozidla.

 

V našom servise Vám spravíme diagnostiku vozidla pri akejkoľvek oprave, a to buď prezretím celého motorového vozidla alebo pomocou diagnostikcého prístroja. Po prezretí vozidla Vám povieme, v akom stave opotrebenia sú jeho komponenty, a zároveň Vám odporučíme, ktoré diely je potrebné vymeniť.

 

Používame diagnostické zariadenie ktoré umožňuje rýchle naviazanie a spojenie s riadiacou jednotkou a prevedenia príslušného testu. Okrem možnosti čítania a vymazávania pamäti porúch, umožňuje sledovať hodnoty v reálnom čase, prevádzať test akčných členov, možnosť mazania servisných intervalov, pre-programovania riadiacej jednotky, aktivácia/deaktivácia airbagu, kódovanie kľúča imobilizéru atď.

 

 

Finger warning

 

Keď vo Vašom aute bliká žltá kontrolka na prístrojovke alebo rovnomerne svieti, znamená to, že nastala chyba v prevádzke vozidla. Neodkladajte návštevu servisu po rozsvietení kontrolky. Čím skôr sa na nás obrátite, tým vyššia je šanca vyriešiť Váš problém čo najpriaznivejšie a finančne najnenáročnejšie.

 

 

Nenašli ste čo ste hľadali?