Ponuka dielov

Ponuka vozidiel

+421 915 851 698

+421 917 581 331

AUTO - IMP s.r.o.
Zvolenská cesta 43
974 05 Banská Bystrica
IČO: 44 398 298
DIČ: SK2022680143

   

Pneuservis

Pre vodičov sú potrebné nielen informácie o rozmeroch a dezénoch pneumatík, ale aj informácie o nosnosti pneumatík, kategórií rýchlostí, prípadne aj iné dôležité informácie súvisiace s konkrétnym vozidlom a jeho používaní v cestnej premávke. Poskytneme kvalitný pneuservis.

 

 

NAŠA PONUKA

 

 

HLINÍKOVÉ DISKY

 

(oceľové alebo hliníkové)

 

 

PNEUMATIKY

 

(všetky druhy a značky)

 

 

ZBER PNEUMATÍK

 

Zabezpečujeme bezplatný spätný zber odpadových pneumatík.

 

 

RÝCHLA MONTÁŽ / DEMONTÁŽ PNEUMATÍK

 

Podľa štandardných pracovných postupov na najmodernejších zariadeniach.

 

 

VYVÁŽENIE PNEUMATÍK

 

Zle vyvážené alebo vôbec nevyvážené kolesá spôsobujú pri jazde s automobilom vibrácie. Tieto vibrácie spôsobujú nekomfortnosť jazdy, zaťažujú odpruženie automobilu a jeho rotujúce časti. Ukazovateľ zle vyvážených pneumatík je "trasenie" volantu pri istej rýchlosti. Štandartom kvality a bezpečnosti prevádzky je používanie momentového kľúča na dotiahnutie skrutiek kolesa. Vyvažujeme kolesá osobných, 4x4, SUV a ľahkých nákladných automobilov. Oceľové i liatinové disky (aj bez stredovej diery).

 

 

GEOMETRIA

 

Geometriu vykonávame subdodávateľsky, pričom cena je rovnaká ako u konkurencií.

 

 

OPRAVA DEFEKTOV

 

Opravujeme defekty bezdušových (tubeless) i dušových (tube type) pneumatík od invalidných vozíkov, cez osobné automobily, nákladné automobily až po kombajny a nadrozmerné nakladače.

 

 

OPRAVA PRERAZENÝCH PNEUMATÍK

 

Oprava pneumatiky nie je taká jednoduchá záležitosť, ako si niektorý myslia. Existujú predpisy a obmedzenia určujúce limity, pozície a počty prierazov, ktoré je možné opraviť. Preto nie je jednoduché určiť ktorá pneumatika sa ešte dá opraviť a ktorá už nie.

 

 

OPRAVY PNEUMATÍK A DISKOV

 

Poskytujeme opravy poškodených pneumatík a duší. Odborne zrealizovaná oprava zvyšuje istotu a bezpečnosť pri Vašej jazde. V porovnaní s nákladmi na nákup nových zákazník ušetrí peniaze bez toho, aby sa znížili úžitkové vlastnosti opraveného výrobku.

 

 

PREZÚVANIE PNEUMATÍK

 

Prezúvame všetky druhy a veľkosti pneumatík vrátane nízkych profilov a RunOnFlat. Od invalidných vozíkov, cez osobné automobily, nákladné automobily až po kombajny a nadrozmerné nakladače.

 

 

 

 

Štandardnou súčasťou služby je

 

 

wheel

 

Demontáž, montáž a vyváženie kolies, činnosti ktoré sú vykonávané podľa štandardných pracovných postupov na najmodernejších zariadeniach.

 

 

professional

 

Odborne preškolení personál pre štandardný pneuservis, pre montáž a vyváženie liatinových kolies, pre prácu s elektronickým ventilom, opravy pneumatík a duší.

 

 

quality

 

Štandardom kvality a bezpečnosti prevádzky je používanie momentového kľúča na dotiahnutie skrutiek kolesa.

 

 

       
coffee

 

SERVIS PRI KÁVIČKE

 

Kým sa naši mechanici venujú Vášmu vozidlu, môžete sa pripojiť na internet cez WIFI a posedieť si v showroome pri kávičke alebo inom nápoji. Môžete však zároveň aj pozerať na mechanikov pri práci cez panoramatické okno priamo v čakárni.

 

 

 

 

Čo by ste mali vedieť?

 

warning

 

Náhly únik vzduchu z pneumatiky býva väčšinou spojený s prierezom alebo prepichom pneumatiky. Ak k tejto nehode príde počas jazdy, je dôležité čo najskôr zastaviť a pneumatiku vymeniť. Dlhšou jazdou na pneumatike bez tlaku vzduchu dôjde k poškodeniu kordov nosnej vložky a pneumatika sa stáva neopraviteľnou. Ak zistíte, že únik tlaku pneumatiky nastal v pokoji, keď automobil stojí, potom tiež netreba váhať a poškodenú pneumatiku okamžite vymeniť.

 

Odborne prevedená oprava mechanického poškodenia pneumatiky Vám zvýši istotu a bezpečnosť pri jazde a zároveň Vám ušetrí peniaze za nákup novej pneumatiky, bez toho aby ste znížili úžitkové vlastnosti opraveného výrobku. Opravy pneumatík vykonávajú odborne školení pracovníci. Taktiež používame značkové opravné materiály, ktoré sú nielen veľmi kvalitné, ale i cenovo dostupné.

 

 

 

Existujú dva druhy opráv pneumatiky:

 

1. jednoduchšia (malé prierezy), časová náročnosť približne 20 minút

2. zložitá (väčšie a veľké prierazy), tu je už potrebná vulkanizácia a časová náročnosť stúpa na niekoľko hodín (väčšinou takéto opravy vykonávame do ďalšieho dňa, niekedy aj dlhšie)

 

 

Nenašli ste čo ste hľadali?